Lo krok po kroku

Dziś chciałabym wam pokazać krok po kroku jak robię proste LO. Ale jakieś fatum nade mna zawisło najpierw w połowie mi nie wyszło ale stwierdziłam ze pokaże to mimo to teraz okazało się że część zdjęć wyszła bardzo źle wiec  jutro zasiadam do prób z filmowaniem pracy ;) Generalnie z pracy nie jestem mega zadowolona, ale nie jest to też kicha i wstyd przed ludźmi.. Ale zdecydowałam się ją pokazać. Miałam sporo wpadek podczas robienia jej ale super się bawiłam maskując kolejne potknięcia.

Hi there!! today i want to share some step by step LO in my way. I have to admit that this LO isint my best. I made many mistakes on the way to end, but im shgowing it to tell everyone whos just starting that scrapbooking should be fun !. For my fun was covering things that i did wrong. And at the end i like this work.

And I would like to thank you for all e-mails you sending to me !!! I love to answer on your questions and working on some films to show you things you are asking about !! So be patient and look forworword for step by steps !!!


Nie będę wypisywać co potrzeba i czego użyłam wszystkie materiały są na blogu Scrap Butiku. Chciałam tylko pokazać jak ja to robię. Może kogoś olśni ? A może ktoś początkujący się przełamie ? Moj "prawie kurs " ma pokazać warsztat od kuchni i etapy pracy ;)


Miałam wizję czegoś prostego i jasnego a wyszło jak zawsze. najpierw przygotowałam tło za pomocą maski od Zuzy i gesso

At start i used some gesso and maskPotem przyłożyłam zdjęcie i kompozycje różności z zeszytu kart do żurnalingu.

Then i made first hit to composition


Stwierdziłam że jest mało wyrazisty więc dołożyłam czerwone akcenty i dodatkowe elementy
I decided that its too less expressive so i added red accents and some cut elements


Ponaklejałam elementy mocno warstwując. dzięki tekturze podklejanej od spodu dało mocny efekt 3d.  Dołożyłam trochę chlapnięć. Nadal wydawało mi się mało wyraziste wiec dodałam obrys ciemnym tuszem

I glu it all, making it dimmensional thx to chipboard, But i still needed something to accent all. So i made black ink contour.

No i tu nastąpił kryzys. Wyglądało to fatalnie. kreska była za gruba i rozjaśnienie nie wyszło nie pozostało nic innego jak obciąć i dołożyć nową bazę. wycięłam odręcznie i mocno poszarpałam krawędzie. dodałam zszywki. i jeszcze trochę przymaskowałam gessem. Brakowało mi akcentów wiec postemplowałam trochę datownikiem .dołożyłam sznurek i napis z naklejki.

And it was first mistake. It looks bad. very bad and messy. i tryied to do something with that but finaly i cut it off and gave my LO nev base. I distressed edges, there are some stiches, and again masking and gesso
Już można by uznać za gotowe ale postanowiłam dodać troche akcentów z naklejek. ponieważ skończyły mi się naklejki wycięłam ich obrysy puncherem.wycięłam tez baski z opakowania naklejek ( szare) i postemplowałam i pochlapałam trochę na czarno. To był błąd czarne stemple całkowicie zaburzyły pracę całość nie wyglądała teraz za dobrze ale szkoda mi było robić od początku więc poratowałam się białą ecoliną.


now it was nice but i wanted some accents so , there are some stickers and punched stickers leftovers then i made black splashes and black stamping. WRONG again but i rescue it with white splashes 
i na koniec raz jeszcze efekt końcowy.

and one again at end how its look finaly :


Na sam koniec zostawiłam wisienke na koncie. Z nieskrywaną dumą chciałam się pochwalić.  Prima marketing wybrała mnie i Kasie  Czekoczynę na gościnne projektantki !!! Co oznacza ze w tym roku razem z resztą dziewczyn ( koniecznie zobaczcie DT)  Jest 5 polek w Prima !!! Dla mnie to wielki zaszczyt . Całość dt to podejrzenia TU


I want to share one thing with you. I will be guest designer for Prima this year. Im so so proud of it. Amazing team , amazing girs!!! Such an honor for me !!!. Together with me guest designer is Kasia Czekoczyna. And all together there are 5 polish girls ( Magda Bolińska is from UK but she's polish girl too )  in team !!! Amazing isint it ???  all girs are HERE

Olga Heldwein

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

12 komentarzy:

 1. widziałam już wieści na primowym blogu, gratulacje!!!

  a LO fajny - taki zabałaganiony dobrze podkreśla zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! A Lo strasznie mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. O jak Ci dziękuję za ten post :) cudnie to wszystko opisałaś, świetny patent z naprawianiem "błędów" :) i ogromne gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ bardzo proszę ;) co prawda pisałam go z myślą o początkujących , ale bardzo mnie cieszy ze i bardziej zaawansowanym się podoba :)

   Usuń
 4. Scrap wyszedł cudnie! Wpadki chyba tylko mu pomogły. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję dołączenia do DT!
  Praca świetna! Wspaniale podejrzeć kogoś przy pracy, tym bardziej, że podzieliłaś się też "wpadkami" (które pewnie wyszły pracy na dobre :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Owieczko, gratuluję Ci Primowego sukcesu!
  Lo jest super, kurs też :) Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Great page!! And congrats as guestdesigner for Prima.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne. ile się tu dzieje :)
  Marzy mi się takie LO...

  OdpowiedzUsuń
 9. Rewelacyjny scrap!!!
  Gratuluję GDT :***

  OdpowiedzUsuń

:)